הרשמה והשתתפות בקבוצות תמיכה שמיועדות לנשים לפני, במהלך ואחרי הגירושין


מבנה התוכנית של קבוצת תמיכה:

אנו שמחים להודיעך על תאריכים חדשים ונוספים למפגשי קבוצות תמיכה. התוכנית תתקיים במסגרת 10 מפגשים שיתקיימו פעם בשבוע במשך פעמיים (20:00-22:00) במועדון אביבים ברחוב קרן היסוד בגבעת שמואל בקבוצות תשתתפנה כ – 10 נשים והיא תונחה ע"י מנחת קבוצות פסיכולוגית / עו"ס בעלת תואר שני והתמחות בהנחיית קבוצות.

תוכנית המפגשים של קבוצת תמיכה:

מפגש ראשון: הכרות + בירור ציפיות וגירושין כשינוי
מפגש שני: התמודדות ואובדן
מפגש שלישי: דימוי עצמי ודימוי הגוף
מפגש רביעי: מקורות הכוח שלי
מפגש חמישי: נשים, נשיות וזוגיות
מפגש שישי: תקשורת בנאישית (גבולות, קבלת החלטות וצרכים)
מפגש שביעי: נפש האישה וסטריאוטיפים חברתיים
מפגש שמיני: הורות, זוגיות וקשרים בנאישיים
מפגש תשיעי: תכנון מטרות ויעדים במסלול החיים
מפגש עשירי: המשך תכנון + סיכום סיום ופרידה

בברכת המשך יום טוב,
אביבה עיני
מרכזת קבוצות תמיכה בעמותת גרנית
להרשמה:
בטלפון: 053-2460866
במייל: granit@granitwomen.org

חוות דעת של משתתפות קבוצות תמיכה:

1. "אני מרגישה שעשיתי זינוק רציני, מיציתי את המקסימום מהפגישות. עברתי בתחילה אותה דרך שכל אחת מכן עברה. היום אני מחזיקה בכיס כרטיס ביקור של ג.ר.נ.י.ת ומחלקת לכל מי שנראית לי זקוקה".

2. "ברצוני להודות לכם מקרב לב על התמיכה, החיזוק העידוד שהענקתם לי בתקופה הקשה בחיי. עברתי הליך גירושים לא קל (נפשית). הנוכחות הקבוצתית, המנחה הנהדרת, המסגרת התומכת עזרה לי להתרומם! לראות שיש חיים אחרי, לראות את החצי כוס המלאה... המנחה שמעבר למקצועיות שלה היתה בשבילי כמו אחות תומכת, מרגיעה ולא מוותרת כשצריך... נתנה לי המון המון כוח, ביטחון ואנרגיות להמשיך הלאה ועל זה מגיעה לה תודה מיוחדת מעומק הלב עם אהבה והערכה רבה. יישר כוח, כל הכבוד!"

3. "הגעתי לקבוצה במצב של התלבטות וחוסר יציבות, רציתי שהקבוצה תתן לי לחזור עם כוח חזרה לבית, שכל החלטה שאני יעשה אם להמשיך ואם לחתוך תהייה בבוא זמנה כאשר אני שקולה והגיונית ובמצב נפשי טוב להחלטה נכונה... עניתי לי על הציפיות".

4. "ההנחייה היתה נהדרת. קבלתי המון חיזוקים, עידודים, למרות שאני בתחילת הדרך, באתי לכאן חסרת אונים, מבולבלת ירודה מאד במצב רוח, התחזקתי. אני מודה לכל הצוות- יישר כוח. ונודה לכם אם נקבל עוד סדרה...".

5. "חשוב שקמה קבוצת תמיכה. הגעתי במקרה וזה היה כל כך במקום. הייתי בטוחה שאני הולכת להיפרד והודות לפגישות בקבוצה אנחנו (אני ובעלי) מנסים להמשיך. יישר כוח".

6. "אני כבר מתגעגעת לפגישות. מכל אחת למדתי משהו. המנחה מעולה...".

7. "תודה למנחה... מלאכת מחשבת... כדי לגדול צריך מישהו שיוביל בהרבה חוכמה ורגישות. רוצה להמשיך".

8. "אני מודה על שהגעתי לקבוצה. קיבלתי הרבה כוח מהקבוצה ומהמנחה לגיטמציה ופרופורציה. הגענו לרמת אינטימיות שחבל לעצור פה".

9. "... אני כל כך שונאת פרידות, ומרגישה שעד שעלינו על דרך המלך, צריך לכבות את האורות וליהפרד לשלום. היית עבורי פנס תאורה בשלב דיי חשוך בחיי... אני רוצה עוד מהידע, התובנות, ההדרכה, אני רוצה ממך עוד... ומקווה שנצלח להיפגש לסנדאת המשך. נהנתי וגמאתי מכל מילה,
הכוונה, כאב, אמירה שנאמרה כאן בסדנא שפתחת עבורנו. תודה".

10."הקבוצה נתנה לי: להכיר אחיות-חברות, תומכות ממקום נקי וטהור (ללא מניע רכילות למשל).
לשוחח על בעיות ולנסות למצוא פתרון הולם לבעיה, לתת הרבה כוח ואסרטיביות. פורקן לרגשות כאב, עצב וגם שמחה מה שנמנעים לפעמים לעשות עם חברות אחרות. מנחה אמינה, מקצועית שמתמצתת בבהירות את הנושא, תוך אופטימיות ועדוד והקשבה רבה. ותודה ליו"ר העמותה גב' תקוה רגר, על המפעל ה"בייבי" שהקימה, עוגן עבורנו, הנני תפילה שאחר שאעבור את הויה דה-לה-רוזה הפרטי שלי
אוכל לתרום לנשים אחרות במסגרת גרנית. תודה ועלו והצליחו!!"

11."השתתפותי בקבוצת תמיכה... נתנה לי מספר דברים:
להכיר חברות חדשות, נעימות ושותפות לצרה כל אחת ואחת עם בעיה משלה ודרך התמודדות שונה.
הגענו נשים במשבר, חלשות, מפוחדות מהבלתי נודע, בלתי גמור וסגור - יצאנו עם הרבה כוח, עוצמה, פתיחות, רגישות, הכרת האני שלי והתחברות אליו. למדנו להכיר את העוצמה החבויה בנו, את היכולת לשתף, ולהביע ולקבל ביקורת: חיובית וההפך ממקור של אכפתיות, רצון לעזור ומאהבה... ולמדתי דברים חדשים שאותם אימצתי - ואיתם אני אלך להמשך דרכי".